Prírodné vedy

Prírodné vedy patria v Montessori pod oblasť Kozmická výchova.  Maria Montessori vytvorila koncept kozmickej výchovy, ktorá zahŕňa biológiu, geografiu, geológiu, chémiu, históriu, umenie, spoločenské vedy, … V rámci kozmickej výchovy deti získavajú predstavu vesmíru ako vzájomne poprepájaného a závislého. Deti vo veku šesť až dvanásť rokov sa učia o vesmíre, galaxiách, slnečnej sústave, o planéte Zem a o všetkom čo sa stalo na svete pred ich narodením a urobilo ich život možným. Pri rozvíjaní úcty k minulým udalostiam si uvedomujú svoje vlastné úlohy a zodpovednosti v súčasnej a budúcej globálnej spoločnosti.

Pozrite si video o Kozmickej výchove podľa Montessori. Video je natočené Le Port Schools (www.leportschools.com) s titulkami spracovanými pani Katarínou Sikorski (https://montechild.com/).

Dnes pridávam poslednú oblasť Montessori … (niektoré knihy ju nazývajú Kozmická výchova a niektoré Kultúra) Viac k veci, o čom to celé je, je podľa mňa Kozmická výchova, keďže zahŕňa všetko, čo sa vo vesmíre deje – dejiny, zemepis, biológiu, umenie i hudbu …Príjemné pozeranie a vzdelávanie.

Uverejnil používateľ Monte Child Piatok 24. marca 2017


Warning: Illegal string offset 'data-column-id' in /nfsmnt/hosting2_2/1/3/13cb0557-3981-4614-b7d9-e7f0a00c8af3/montessorisprievodca.sk/web/wp-content/plugins/mpc-massive/shortcodes/mpc_column/mpc_column.php on line 101

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /nfsmnt/hosting2_2/1/3/13cb0557-3981-4614-b7d9-e7f0a00c8af3/montessorisprievodca.sk/web/wp-content/plugins/mpc-massive/shortcodes/mpc_column/mpc_column.php on line 128
Všetky pomôcky v kategórii